Bakan Kurum, gecekondu sahibine söz verdi

  Güncel Haberler    9 Ocak 2019
Yorum Yok

Bakan Kurum, gecekondu sahibine söz verdi

Ankara Mamak’ta bir gecekondu mahallesi sakini şehirsel mutasyon taleplerine yanıt alamadıklarını belirterek alanda tahlil yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a “Biz de insanca yaşamak istiyoruz” dedi. Bakan Kurum, “En geç altı ay içinde burada temel atacağız. Atamazsak gelip dersin ben de görevimi bırakacağım” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Ankara Mamak’taki kentsel mutasyon çalışmalarını uygun inceledi. başlangıçta Yeni Mamak Şehirsel Mutasyon Projesi ile ilgili Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül ve bürokratlarla toplantı yapan Bakan Kurum ardından Mamak Dutluk Mahallesi’ndeki şehirsel mutasyon alanını gezdi. Burada bir vatandaşla Bakan aralarında acayip bir diyalog yaşandı.

Kentsel dönüşüm talebinde yer alan semt sakini konuyla ilgili defalarca başvuruda bulunduğunu ama çözüm alamadığını belirtti. Yurttaş derdini “Bize de eyvah biz de vatandaşız. Biz de insanca yaşamak istiyoruz” sözleriyle anlattı.

Bakan Murat Kurum ise “En geç altı ay içinde burada temel atacağız. Atamazsak gelip dersin oysa ‘sen böyle dedin geldin buraya konuştun ama tekrar yapmadınız.’ Gel yüzüme karşısında söyle ben de görevimi bırakacağım” yanıtını verdi.

36 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.