Bakan açıkladı: Son bin metre

  Güncel Haberler    1 Mart 2019
Yorum Yok

Bakan açıkladı: Son bin metre

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, değişik temaslarda  bulunmak üzere Antalya’ya geldi. Antalya Valiliğini ziyaret eden Bakan Dönmez, burada Vali Karaloğlu ile bir zaman görüşüp haysiyet defterini  imzaladı. 

Bakan Dönmez, Antalya’da yapılan çalışmaları yakından incelemek  namına bir alıştırma seyahatinde olduklarını kaydetti. Büyükşehir  Belediyesinin yaptığı bir takım hizmet birimlerinin açılışına  katılacaklarını açıklayan Dönmez, doğalgaz arama çalışmaları hakkında data verdi. 

 

“Öteki ilçelerimize de doğalgazı götürmüş olacağız” 

Bakan Dönmez konuyla ilgili şu ifadelere yer verdi: 

 

“Bildiğiniz gibi doğalgaz Antalya’da merkez almak üzere 6  ilçemizde kullanıyoruz. Civar ilçelerden de yoğun talep var. Alt Antalya turizm kenti. Bu taleplere duyarsız kalmamız olası değil. Ekiplerimizde zorunlu çalışmaları büyük oranda tamamladılar. Plan,  program dahilinde milli iletim şebekemize yakınlığına, nüfus ve  tüketim potansiyeline tarafından programlara, planla öteki ilçelerimiz  doğalgaz götürmeyi planlıyoruz. Bu kapsamda Alanya, Manavgat, Korkuteli ve Kemer ilçelerimizde çalışmaları yürüttüğümüz ilçelerdir. İnşallah zaman içerisinde öteki ilçelerimize de doğalgazı götürmüş  olacağız” 

“Kasıt derinliğine ulaşmış olacağız” 

Antalya’nın turizm potansiyeli olduğu gibi yenilenebilir enerji  potansiyelinde de yüksek illerden birisi olduğunu kaydeden Dönmez,  “Antalya son dönemde bizim Fatih Gemimize de konut sahipliği yapıyor. Bu  vesileyle ayrıca Valimize, ayrıca de belediye başkanlarımıza gösterdikleri  alaka ve alakadan dolayı teşekkür ediyoruz. hemen 5 bin metre  civarında bir sondaj derinliğine ulaşmış durumdayız. Niyet  derinliğimiz 6 bin metre. Birkaç hafta içinde kasıt derinliğine  ulaşmış olacağız. Bu, doğalgaz ve petrol bilgisi var, yok sizlerle o  süre paylaşmış olacağız. Bulamasak bile bu etrafında potansiyeli yüksek  görüyoruz, aramalara devam edeceğiz” dedi. 
 

KAYNAK: AA
10 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.