Bacak estetiği – bacak eğriliği

  Sağlık ve Yaşam    25 Mart 2019
Yorum Yok

Bacak estetiği - bacak eğriliği

Ayak özellikle yaz aylarında gözönünde olduğu için daha da tartı kazanmaktadır. Başvurular böylece ilkbaharda artmaktadır. Fakat kış aylarında “ayak bileği” ve “bacak kalınlığı” nedeniyle çizme, pantolon giyemeyen kişilerde olmaktadır, bu türde başvurularda mevsimsel özellik yoktur. But üstteki kısmında aşırı yağlanma olan bazı kişilerde diz altlarının nispeten daha zayıf ya da ince olması durumuda görüntüde eğriliği ön plana çıkardığı için sorun olmaktadır. Kişilerdeki mevcut şikayete göre kalın kısım “Liposuction” ile inceltilir, inse kısımlarada “Yağ enjeksiyonu” ya da “Yerine Koyma” yerleştirilme işlemi yapılmaktadır. Hissizlik işleme ve başvuru yerine göre yerel veya genel olabilmektedir.

Bacak Eğriliği ayak topuk ve diz seviyesinde birleştirildiğinde diz aşağıda bulunan kısmın iç yüzünde olan ayrıklıkdan bahsedilmektedir. Bazı kişilerde bu dizde de birleşme olmayacak şekilde daha ileri seviyelere dek devam eder. Hatta ara sıra çocukluktan başlayan “Raşitizm” denilen rahatsızlıktada bu iç kısımda bulunan çarpıklık ileri yaşa kadar devam edebilir.

But Eğriliğini ayar operasyonu; yağ enjeksiyonu işlemi ise lokal duyumsuzlaşma ile yapılabilir. Bu işlemden anında daha sonra günlük hayata dönmek mümkündür. Değiştirme konulacaksa sedasyon-yerel dediğimiz anestezi ile işlem gerçekleştirilir. Her iki işlemden sonradan esnek sargı dediğimiz pansumanla sarılı olur bacaklar. Kişiler günlük aktivitelerine kolayca dönebilmektedir.

Bacak bütününden kaynaklanan problemlerde üstteki bacağa liposuction alt bacağa değiştirme ya da yağ enjeksiyonu gerektiği durumlarda, bacağa işlem sonrası çorap giydirilerek mobilizasyon sağlanır.

Nispeten daha sık görülen öteki bir problemde “diz iç” yüzünde bulunan yağ birikimleridir oysa liposuction ile çare edilebilir. Hem diğer sık görülen sızlanma üstteki etap kasık kısmında bulunan yağ birikimidir ama (fazla sarkmalar yoksa) çoğu süre liposuction seçim edilir.

İstanbul Plastik Cerrahi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!

16 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.