Blog

Avrupalı KOBİ’ler neye önem veriyor

  Blog    15 Ocak 2019
Yorum Yok

Avrupalı KOBİ'ler neye önem veriyor
Bilişim sektörüne karşın incelemeler yapan ve danışmanlık hizmetleri veren IDC (International Bilgi Corporation) OKI’nin desteği ile, Batı Avrupa ülkelerinde KOBİ’lerin yazıcı ve baskı sistemlerinden beklentilerini ve çözüm önerilerini dile getiren bir rapor hazırladı.
Rapora gore Avrupalı KOBİ’ler yazıcılarının enerji ve kağıt tasarrufu yapmasını, çevreye etkisinin asgari düzeye indirilmesini, donanım ve sarf malzemelerinin geri kazanılmasını istiyor. Raporda kağıda yapılan baskıya ve basılı görsel ürünlere olan talebin sürdüğü belirtiliyor.  Hem KOBİ’lerin renkli baskıyı ofis içine taşıma eğiliminde  oldukları görülüyor.
IDC raporlarına göre, baskıda enerji tasarrufu Avrupalı KOBİ’lerin %46’sı için en kayda değer  konu haline geldi. Rapora karşın değerlendirmelerde bulunan OKI Avrupa Genel Müdürü Terry Laidlaw şunları söyledi:
“Avrupa’da KOBİ’ler bir yanlamasına maliyetleri düşürmeye çalışırken, bir yanlamasına da kurumsal çevresel performanslarını arttırmaya çalışıyorlar, engebeli hesaplı koşullara ragmen daha çevreci printer göstermek için çaba harcıyorlar. Avrupa Birliği Enerji Kullanan Ürünler (EUP) Direktifi ile KOBİ’lerin üzerindeki zorlama artacak. Yönerge, 2013 Ocak ayından itibaren AB ülkelerinde satılan tüm yazıcılarda belli bir sure başvuru formu dışı kalındığında otomatik olarak devreye girecek kapanma (auto off) modu bulunmasını istek ediyor.”
Raporda, çevreciliğin Avrupalı KOBİ’erin öncelikleri aralarında yer aldığı, işletmelerin % 61’inin yeni mahsul satın alırken düşük enerji harcayan, kağıdı çift kenarlı kullanan yazıcıları tercih ettiği  belirtiliyor.

15 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.