Araplar gayrimenkulde oraya akın etti

  Güncel Haberler    18 Ocak 2019
Yorum Yok

Araplar gayrimenkulde oraya akın etti

Karadeniz Bölgesi, son yıllarda Ortadoğu ve Kuzey Afrika (MENA) ülkelerinden ziyaretçilerin akınına uğruyor. Karadeniz sahil kentlerinde Turizm Merkezleri ve Doğa Parkları’nı seçim eden Arap turistler, ziyaret ettikleri illerde konut, arsa ve gayrimenkul alımlarına yöneldi.

Samsun’u ziyaret eden yabancıların birincil tercihi de ev, arsa ve gayrimenkul oldu. Türkiye Otelciler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Karadeniz Bölge Başkanı Murat Toktaş, Samsun’a Körfez ülkelerinden gelen yabancı turistlerin kentte en fazla gayrimenkul alımı yaptıklarını söyledi. 

‘ARAPLAR ÖNCE DAİRE ALDI, SONRADAN DA YATIRIM YAPMAYA BAŞLADI’

Toktaş, Samsun’un son birkaç yıldır Körfez ülkelerinden istek görmeye başladığını belirterek şunları aktardı: “Turizmin hareketlendiği bölgeleri de turizme dayalı satışlarında arttığını görüyoruz. Son yıllarda Trabzon’da Körfez ülkelerinden gelen yoğun misafirler bununla birlikte yavaş yavaş gayrimenkul alımlarına da başladılar. Bunlar kişisel daire bazında gayrimenkuller olduğu gibi blok halinde satın almalar da gerçekleşti. Bazı yatırımlarda peşinden geldi. AVM yatırımları gibi, bazı sanayi yatırımları gibi… Bu turizm bununla beraber bunu da tetikledi. Samsun özelinde baktığımız vakit Samsun’da son birkaç yıldır Körfez ülkelerinden istek görmeye başladı. Zaten amacımızda bizim buradaki Körfez ülkelerinden gelen misafir hareketliliğini arttırmak.”

‘BİZ DE BU KIVILCIMI SON BİRKAÇ YILDIR BURADA HİSSEDİYORUZ’ 

“Bu konuk hareketliliğiyle birlikte görüyoruz ki buraya gelenler Samsun’dan gayrimenkul alımına da yavaşça başlamış durumda. Bunun da en büyük göstergesi emlak ofislerinin Körfez ülkelerinden gelen misafirlere de hizmet vermeye başlaması. Biz de bu kıvılcımı son birkaç yıldır burada hissediyoruz. Eminim birkaç sene içinde turizme bizim bu yaptığımız yatırımlar geri dönmeye başladığı süre aynı zamanda gayrimenkul yatırımları, ticari yatırımlar, fabrika yatırımları gibi çoğu yatırım da bununla birlikte harekete geçecektir.”

0 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

%d blogcu bunu beğendi: