Antalya’da 4.1 büyüklüğünde deprem

  Sağlık ve Yaşam    18 Ocak 2019
Yorum Yok

Antalya'da 4.1 büyüklüğünde deprem

İşte bu hafta gösterime giren filmlerin kısa özetleri…

“Hayatım Yalan”

Peter Segal’in yönettiği, başrolünde Amerikalı oyuncu ve şarkıcı Jennifer Lopez’in rol aldığı romantik komedi türündeki “Hayatım Yalan” adlı film izleyici ile buluşacak.

Jennifer Lopez’e Milo Ventimiglia, Vanessa Hudgens, Leah Remini, Treat Williams, Freddie Stroma, Annaleigh Ashford ve Bölge Aisenberg gibi isimlerin eşlik ettiği film; gerçekleştiremediği hayallerinin mutsuzluğunu yaşamış bir kadının hayatında yeni bir sayfa açma hikayesini konu ediniyor.

“Aşkın Algoritması”

Drake Dromus’un yönetmen koltuğuna oturduğu bilim kurgu türündeki “Aşkın Algoritması” adlı filmin başrollerini Ewan McGregor ve Lea Seydoux paylaşıyor.

Senaryosu Richard Greenberg’e ait olan ve yakın bir gelecekte geçen film özet olarak şöyle:

“Sınırları zorlayan teknoloji tamamen bilgisayarda yapılan simülasyonların ilişkilerin uyumunu ve ömrünü belirlediği bir dünyada; Cole ve Zoe, ideal android eşler tasarlayan ve bu teknolojiyi geliştiren bir şirkette çalışan iki mühendistir. Aralarındaki profesyonel ilişki, zamanla romantik bir boyuta evrilir. Fakat android robotlardan Ash’in de Zoe’ye ilgi duymaya başlaması, Zoe’nin bazı gerçeklerle yüzleşmesine yol açar.”

“Bumblebee”

Transformers serisinin sevilen karakterlerinden birini odağına bölge “Bumblebee”; 1987 yılında kaçak durumundaki Bumblebee ile onu bir hurdalıkta bulan Charlie’nin hikayesini ele alıyor.

Hailee Steinfeld, Pamela Adlon, John Cena, Kenneth Choi, Megyn Price, Len Cariou, Glynn Turman ve John Ortiz’in rol aldığı yapımın yönetmenliğini Travis Knight üstlendi.

“Soğuk Savaş”

Polonyalı yönetmen Pawel Pawlikowski’nin bu yıl Cannes’dan “En İyi Yönetmen” ödülüyle döndüğü filmi “Soğuk Savaş”; 1950’lerin kıta Avrupası’ndaki tekinsiz Soğuk Savaş atmosferinde, fazla ayrı geçmişlere ve kişiliklere sahip olsalar da tutkulu bir aşk yaşamış bir çiftin hikayesini beyaz perdeye taşıyor.

Aşk ve dram karışımı filmin başrollerinde Joanna Kulig, Tomasz Kot, Borys Szyc, Agata Kulesza yer alıyor.

“Garantili Vefat”

Tom Edmunds’un yönetmen koltuğunda oturduğu “Garantili Ölüm”, 9 kere intihar girişiminde yer alan William Morrison’ın kendini öldürmesi için yaşlı bir kiralık katille anlaşması akabinde başlayan hikayeyi konu ediniyor.

Senaryosu da Tom Edmunds’a ait olan komedi ve aksiyon karışımı filmde Christopher Eccleston, Aneurin Barnard, Tom Wilkinson, Freya Mavor, Gethin Anthony ve Nigel Lindsay oynuyor.

“Ruh Çağırma Seansı”

Ben Demaree’nin yönettiği ve Mischa Barton’un başrolünde oynadığı “Ruh Çağırma Seansı”; üstünde çalıştığı kitap projesini sonuçlandırmak namına kendini arkadaşlarıyla birlikte kötü ruhların dahil olduğu bir oyunda bulan genç bir kızın hikayesini konu ediniyor.

“Ayı Kardeşler: Eyvah Ayılar Küçüldü”

Leon Ding’in yönetmenliğini yaptığı haftanın animasyon türündeki yapımı “Ayı Kardeşler: Eyvah Ayılar Küçüldü” adlı serinin beşinci filminde Ayı Kardeşler ve Oduncu Vik’in maceraları kaldığı yerden devam ediyor.

“Kurtlar ve Çakallar”

M.Bilgehan Karaca’nın yönettiği “Kurtlar ve Çakallar”, 12 Eylül Darbesi’nin rüzgarının estiği yıllarda Mamak Cezaevi’nde benzer hücrede kalan öbür görüşlere sahip iki adamın hikayesini konu ediniyor.

“Yanımda Kal”

Çağlar Ertuğrul ve Meriç Aral’ın başrollerini paylaştığı “Yanımda Kal”, tüm hayatını işine adamış bir genç ile tesadüfi bir şekilde tanıştığı kızın hikayesini anlatıyor.

Murat Aygen, Nilay Duru, Ege Aydan, Levent Sülün, Tuna Arman ve Deniz Baytaş gibi isimlerin de rol aldığı filmin yönetmenliğini Mustafa Uğur Yağcıoğlu yaptı.

“Görülmüştür”

Çektiği kısa filmlerle bilinen Serhat Karaaslan’ın ilk uzun metraj filmi olan “Görülmüştür”, İstanbul’da bir cezaevinde mahkumlara gelen mektupları kontrol eden bir memurun, mektubun birinden çaldığı fotoğraftaki bir kadını takıntı haline getirmesini anlatıyor.

Dram türündeki filmde Berkay Ateş, Saadet Işıl Aksoy, Ipek Türktan Kaynak, Füsun Demirel, Erdem Şenocak ve Müfit Kayacan rol aldı.

“Ses Çıkarmama Evi”

Cafer Özgül’ün yazıp yönettiği; Melih Selçuk, Ece Özdikici, Mehmet Özgürlük ve Emel Çetin’in oynadığı “Sükut Evi”, ruhundaki boşluğu doldurmak namına işini ve sevdiklerini ardındaki bırakıp bir arayışa giren genç bir adamın hikayesini beyaz perdeye taşıyacak.

“Zerk”

Battal Karslıoğlu’nun yönettiği haftanın yerli nefret edilen şey filmi “Zerk”, geçmişte yaşanmış trajik bir olayı sürekli olarak kabuslarında görebilen bir adamın bu vakayı araştırmasını konu alıyor.

11 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.