Andrew Lloyd Webber, Van Kedisi Birliği başkanı oldu

  Sağlık ve Yaşam    16 Ocak 2019
Yorum Yok

Andrew Lloyd Webber, Van Kedisi Birliği başkanı oldu

Kariyeri boyunca 17 müzikale imza atan, New York Times tarafından “ticari açıdan tarihin en başarılı bestecisi” olarak gösterilen Andrew Lloyd Webber, Van Kedisi Birliği başkanı oldu. 

Dernek, Van Kedilerinin tanıtılması konusunda incelemeler yürütüyor.

Webber’in 2015 yılında yayımladığı, kedisi Fez ile yüzerken görüntülendiği video sosyal medyada büyük alaka görmüştü. Van Kedileri, iyi yüzücü olmalarıyla biliniyor.

Andrew Lloyd Webber kimdir?

Andrew Lloyd Webber, Baron Lloyd-Webber 22 Mart 1948’de doğdu. İngiliz besteci ve müzikal tiyatro emprezaryosu Webber, kariyeri her tarafında 17 müzikale imza atmıştır. 2001’de New York Times göre “ticari açıdan tarihin en başarılı bestecisi” olarak gösterilmiştir. Müzikallerinden bazıları West End’de ve Broadway’de 10 yılı aşkın süre sahnelenmiştir.

The Phantom of the Opera müzikalinin The Music of the Night, Jesus Christ Superstar müzikalinin I Don’t Know How to Love Him, Evita müzikalinin Don’t Cry for Me, Argentina, Joseph and the Amazing Technicolor Dreamcoat müzikalinin Any Dream Will Do ve Cats müzikalinin Memory şarkıları müzikallerinin dışına çıkarak hit olmuş ve ayrı sanatçılar göre kaydedilmiş şarkılarından bazılardır.

7 Tony ödülü, üç Grammy ödülü, bir Oscar ödülü, bir Emmy ödülü, 6 Olivier ödülü ve bir Altın Küre ödülü sahibidir. 1992 yılında müziğe katkılarından ötürü Kraliçe II. Elizabeth kadar şövalye duyuru edilmiştir.

Really Useful Group adlı şirketi, Londra’nın en büyük tiyatro işletmecilerindendir. Bazı yapımcılar, Lloyd Webber müzikallerini Really Useful Group lisansıyla İngiltere’nin bambaşka yerlerinde sahnelemekte ve turnelere çıkmaktadır. Lloyd Webber hem sahne sanatları eğitimi veren Arts Educational Schools, London adlı özel kuruluşun başkanıdır.

1 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

%d blogcu bunu beğendi: