Amerikan laboratuvarında, Gürcüler üzerinde deney yapıldığı iddiası

  Teknoloji    14 Ocak 2019
Yorum Yok

Amerikan laboratuvarında, Gürcüler üzerinde deney yapıldığı iddiası

Giorgadze, Moskova’daki basın toplantısında, Gürcistan’daki dostlarından aldığı evrakların ilk incelemesinin, laboratuvarda Gürcüler üstünde rahat deneylerin yapılabileceğini gösterdiğini anlattı. Eski bakan, kimi deneylerin ölümle sonuçlanmış olabileceğini de söyledi.

Laboratuvarda, 2015 yılının Aralık ayında 30 kişinin Hepatit C tedavisi sırasında öldüğünün varsayım edildiğini dile getiren Giorgadze, 2016’nın Nisan ayında 30, Ağustos ayında da 13 kişinin öldüğünü, ölüm hanesinde ‘bilinmiyor’ yazıldığını fakat söz konusu ölümlerle ilgili herhangi bir soruşturma yapılmadığını aktardı. Eski bakan, ölen insanların isimlerinin de belirtilmediğini; yalnız numaraları, doğum tarihleri ve cinsiyetlerinin yazıldığını kaydetti.

Bir Takım insanlara uygun olmayan ilaç verildi

Bu ölümlerin, Hepatit C ile uğraş bağlamında meydana geldiğini iddia eden Giorgadze, ‘tedavide’ kimi hastalara uygunsuz ilaçların verildiğini öne sürdü.

Biyoloji Ile Ilgili ve bakteriyolojik silah konusunda uzman olmadığını, bu yüzden de elindeki dokümanlara uzmanların bakması ve fikrini belirtmesi gerektiğinin altını çizen Georgadze, sözlerine şöyle devam etti: 

“Başkanlığımdaki ‘Yurtdışındaki Gürcistan’ toplumsal hareketi ve Gürcistan ve dışındaki yüz binlerce yurttaşım namına, ABD Başkanı Donald Trump’a seslenmek istiyorum: Sizden bütün samimiyetimle, ABD Başkanlığı görevindeki selefinizin verdiği izinle ve eski Gürcistan Cumhurbaşkanı ile varılan anlaşmaya uygun olarak, Lugar laboratuvarı çalışanları göre Gürcistan’da gerçekleştirilen deneylerin yasallığı ile alakalı soruşturma başlatmanızı istiyorum.”

Trump’ın, ülkelerini, biyoloji ve bakteriyoloji alanındaki çift amaçlı kontrolsüz deneylerin taşıdığı risklerden kurtarması durumunda Gürcü halkının müteşekkir olacağını kaydeden Giorgadze, olayın açığa çıkması için elindeki evrakları yayımlamayı planladığını da sözlerine ekledi.

öte yandan, eski bakanın iddialarını reddeden Gürcistan Ulusal Rahatsızlık Kontrolü ve Toplumsal Sağlık Durumu Merkezi: “Böyle bir şey değil. Yönetimimiz, isteyen herkesi laboratuvarı ziyaret etmeye ve şüpheleri gidermeye gösteri ettiğini her zaman bildirdi. Bunun önünde hiçbir engel yok” açıklamasında bulundu.

(Webtekno)

11 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.