Alzheimer Tedavisi

  Sağlık ve Yaşam    16 Şubat 2019
Yorum Yok

Alzheimer Tedavisi

Fazla manâlı bir bunama hastalığı olan Alzheimer’ın belirtileri, nedenleri ve etdavisi hakkında sizleri bilgilendirdik. Alzheimer hastalığı tedavisi ve Alzheimer çare edilir mi sorusu yanıtı makalemizde.

Dünyada 25 milyondan pozitif insanı tesiri altına almış olan önemli bir ruh sağlığı sorunu olan Alzehimer hastalığına net bir tedavi yolu ya da ilaç daha bulunamamıştır. Alzheimer tedavisi için bu belirsizliğin nedeni hastalığın ortaya çıkış sebeplerinin net bir biçimde ortaya konulamamasından kaynaklandığı bilim insanlarında açıklanıyor. Lakin alzheimer nedenleri ve tedavisi üzerinde araştırmalar yoğun olarak devam ediyor ve Alzheimer hastalığı için semptomları yavaşlatan kimi ilaçlar Alzheimer tedavisinde kullanılıyor. Alzheimer hastasının sosyal ve hesaplı vaziyeti hastalığın ilerleme süreci üstünde rol oynayan önemli etkenlerin başında gelmektedir.

Alzheimer Nasıl Bir Hastalıktır?

Alzheimer hastalığı, vücutta yenilenmesi mümkün olmayan beyin hücrelerinde zarar oluşmasıdır. Bu durumdan mütevellit husule gelen Alzheimer hastalığında ne eyvah oysa geriye bir iyileşme süreci de demin mümkün kılınmamıştır. Ancak Alzheimer tedavisi için kullanılan ilaçlar ile hastalığın seyrinin yavaşlatılması, hafıza kaybı neticesinde kişide oluşan rahatsızlık, kaygı duygularının azaltılması yolu izleniyor ve başarıda sağlanıyor. Alzheimer ilaçları kolinerjik sistemin savunmasına yöneliktir.

Alzheimer Nasıl Çare Edilir?

Alzheimer tedavisi için kullanılan ilaçlar ekseriyetle mide bulantısı ve kusma gibi tabi etkiler husule gelebilir. Bu Alzheimer ilaçları emrindeki etkileri yanı sıra hastanın kavrama becerisini azaltabilecek, akıl karışıklığına yol çan ilaçlar kullanılıyorsa çare sırasında bu ilaçlara ara verilmesi kimi süre önerilir.

Tüm dünyada öyle çok ilmi egzersiz ile azda olsa tedavisinde ilerleme kat edilen Alzheimer hastalığının tedavisinde kullanılan bir diğer yolda östrojen hormonu uygulamalarıdır. Alzheimer hormonal uygulamalarla tedavisi oldukça yeni bir çalışmadır. Lakin buna karşın östrojen hormonunun hastalığın ilerlemesini yavaşlatmakta tesirli olduğu kanıtlanmıştır. Alzheimer ile boğuşan hastalar iyi ve kapsamlı geniş bir bakıma ihtiyaç sahibi olan kişilerdir. Çünkü gündelik işlerin deha çok baskı yaparlar.

Alzheimer Tedavisi

8 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.