Alphabet’ten akıllı ayakkabı

  Teknoloji    19 Şubat 2019
Yorum Yok

Alphabet'ten akıllı ayakkabı

Alphabet’in Verily bölümü, sağlık odaklı giyilebilir teknoloji kullanımı konusunda yeni noktalar bulmaktan vazgeçmiyor gibi gözüküyor. CNBC kaynaklarının söylediklerine göre firma, hareket ve ağırlığı ölçen, ve düştüğünüzü fark edebilen yeni bir prototip zeki ayakkabı geliştirdi.

Telefonunuzda mutlaka ayarlayın: Android 8’deki başvuru formu izinleri

Bu kundura büyük bir gelişim olarak gözükmese de, göreceli olarak nadir bir nitelik olduğu rahatlıkla söylenebilir. Bu ayakkabılar fitness ayakkabıları olmayacaklar ancak çabuk ağırlık artışını belirleyebilecek (konjestik kalp yetmezliğinin manâlı bir göstergesi) ve yere düştüğünüzde bir bildirim gönderebilecek. Bu ikinci kısım, hareketlilik problemleri olan fakat yine de açıklanmış bir hür isteyen kişiler için bilhassa muavin olabilir.

Bu ayakkabıların gerçeğe dönüşüp dönüşmeyeceği ise demin belirlenmiş değil. Verily’nin u ayakkabıları için bir iki taraflı aradığı ve “son aylarda” bu amaçla bir takım özel görüşmeler yaptığı söylenmekte. Fakat CNBC, projenin hâlâ devam edip etmediğini öğrenmeyi başarabilmiş yok.

Ayakkabıların geliştirilmesinin devam etmesi hayret verici olmaz. Bu ayakkabılar, Verily’nin şu andaki “yasaklayıcı olmadan önemli medikal data sağlayabilen teknoloji geliştirme” stratejisine uyacaklardır. Ayrıca kısa bir zaman önce iptal edilen dekstroz takibi yapan lens fikrinden daha gerçekçi oldukları da rahatlıkla söylenebilir…

Önceki HaberApple, Microsoft’u Çok Kısa Bir Vakit Geçti Sonraki HaberSpotify, Gimlet Media’yı Satın Alabilir

14 okunma  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.