Alman Talanx, Liberty Sigorta’yı satın aldı

  Kredi - Borsa    19 Ocak 2019
Yorum Yok

Alman Talanx, Liberty Sigorta'yı satın aldı

Garanti Emeklilik, Türkiye Kurumsal Idare Derneği’nin (TKYD) bu sene düzenlediği Kurumsal Idare Ödülleri Töreni’nde, “Halka açık olmayan kuruluşlar” kategorisinde, “Kurumsal Idare Sınıflandırma Notu En Yüksek Şirket” ödülünün sahibi oldu.

Garanti Emeklilik, sektöründe ayrım yaratan uygulamalarıyla değer görüldüğü prestijli ödüllere bir yenisini daha ekledi. Kurum, TKYD tarafından bu sene düzenlenen Milletlerarası Kurumsal Idare Zirvesi kapsamında, Kurumsal Yönetim Ödülleri’nde büyük bir başarıya imza attı.

Garanti Emeklilik, Kurumsal Yönetim Sınıflandırma Notları esas alınarak belirlenen ve “adillik”, “saydamlık”, “hesap verebilirlik” ve “yükümlülük” ilkeleri üzerinde idare standartlarını yapı eden kuruluşların ödüllendirildiği tören zarfında, “Halka açık olmayan kuruluşlar” kategorisinde “Kurumsal Yönetim Sınıflandırma Notu En Yüksek Şirket” ödülünü kazandı.

Konu ile ilgili değerlendirmede yer alan Garanti Emeklilik Genel Müdürü Burak Ali Göçer şöyle konuştu; “Uluslararası yönetim standartlarını önemseyen bir şirket olarak, kurumsal idare uygulamalarına gösterdiğimiz uyum ile “halka açık olmayan şirketler” kategorisinde “Bir kez daha Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notu En Yüksek Şirket” ödülünün sahibi olduk. Bu sene, bu anlamlı ödüle, yeniden değerinde görülmek bizleri epeyce gururlandırdı. Bu ödül kurumsal yönetim ilkelerine yönelik çalışmalarımızın yeterliliğini kanıtlayarak bizi motive ediyor.Ödülümüzün vermiş olduğu motivasyon ve kurumsal idare ilkelerine gösterdiğimiz tartı ile bu alandaki liderliğimizi sürdürmeyi hedefliyoruz.”

0 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

%d blogcu bunu beğendi: