Ali Koç’tan 300 milyonluk dev hamle!

  Güncel Haberler    18 Mart 2019
Yorum Yok

Ali Koç'tan 300 milyonluk dev hamle!

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, kulübü rahatlatacak bağış kampanyasının halka açık birincil tanıtımını Köln Fenerbahçeliler Derneği’nin 22. yıl balosunda yaptı. Yurtdışındaki derneklerin temsilcilerinin katıldığı gecede konuşan Koç, “Fenerbahçemiz için kitlesel kaynak yaratma projemizi başlatıyoruz. Umarım bana verdiğiniz takviye sebebiyle sizleri mahcup etmem. Hepimizin hayalindeki Fenerbahçe’nin gerçek potansiyelini harekete geçirip yargı ettiği yere defalarca birlikte getiririz” dedi.

 

 

Sözcü’den Sercan Hamzaoğlu’nun haberine kadar, Tercih nedeniyle kampanyanın başlangıcı nisanın birincil haftasına ertelendi. 100 bin liranın üzerinde bağış yapacaklarla bizzat Ali Koç ilgilenecek. Ünlüler de projenin tanıtımına katkı maddesi yapacak.

Edinilen bilgiye takriben kampanyanın başında Başkan Yardımcısı Burhan Karaçam olacak. Projeyi 3 farklı grup yürütecek. 100 bin TL ve üzeri bağışlarla kanımca Başkan Ali Koç ve idareci Erol Bilecik ilgilenecek.

 

 

50-100 bin TL arası bağışların sorumlusu Sertaç Komsuoğlu, Metin Neşe Saçan ve Mustafa Tankut Turnaoğlu olacak. SMS ve kredi kartı yoluyla daha eksik bağışlar toplanacak. Birincil niyet 300 milyon TL biriktirmek olacak. UEFA’nın kabul ettiği kampanya için Cem Yılmaz, Acun Ilıcalı ve Beyazıt Öztürk de müşterek canlı yayında bir araya gelerek yardım isteyecek.

ALİ KOÇ KÖLN’DE NE DEMİŞTİ?

“KOSKOCOMAN sorumlulukla aleyhinde karşıyayız. 3 Haziran’da göreve geldikten sonra elimizden gelen maddi desteği ben ve yönetim kurulu olarak yaptık. Bu, nefes almamızı sağladı. Aralıksız ‘Mart-nisan ayını görüyoruz, sonrası problemli’ demiştim. Göreve geldiğimizde 600 milyon Euro’nun üzerinde borç vardı. Hacizlerle gelirlerimiz temliklenmişti. Sadece bu yıl için yok önümüzdeki seneler için de. Bizden önceki 4 ayın maaşlarını, borçlarını ödedik. Ürettiğimiz ekonomi mart ayını getirebildi. FFP sıkıntısı var. Bugün itibariyle 90 milyon Euro eksideyiz. Mayıs ayına dek 60 milyon Euro kâr etmemiz lazım. Böyle bir şey söz konusu değil. Suç Oluşturan ile karşısında karşıyayız. Bunu defalarca beraber aşabiliriz.

Kampanya başarılı olması halinde FFP beklentilerini yerine getirme şansımız var. Bu, Fenerbahçe’nin gelecek sene fazla daha adaleli bir takım kurmasını sağlayacak. FFP konusundaki sıkıntıları aşamazsak (Yalnızca sattığımız kadar oyuncu alabiliyoruz) bir adım daha öteye, aktarma yasağına dek iş gidebilir. Netice ne verecek bilmiyorum. Bizim için toplayacağımız miktar değin katılacak kişi sayısı kayda değer. Kumbarasından 5 TL verecek çocuktan büyük işadamlarının vereceği çok yüksek miktardaki meblağlara. Katılımcı sayısı fazla fazla kayda değer. Her Zaman birlikte bir kere daha omuz omuza vererek yeniden tarihe geçeriz. Dünyada bizim gerçekleştirmek istediğimizi şu lahza yapmış hiçbir kulüp yok. İnşallah bu şekilde bir kez daha tarihin altın sayfalarında yerimizi alırız.”

22 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.