AK Partilileri fişleyip kovmuşlar

  Güncel Haberler    22 Mart 2019
Yorum Yok

AK Partilileri fişleyip kovmuşlar

Seçim öncesi vatandaşı kandırmak için bin bir takla atan CHP’li adaylar koltuğa oturur oturmaz ilk önce kimi işten çıkartıp yerine hangi yakınlarını veya taraftarlarını işe alacaklarını kararlaştırdığı öğrenildi. AK Parti’den CHP’ye geçen belediyelerde yüzlerce personel önce fişlendi, sonra da ya işten atıldı yada devir yerleri değiştirilerek sürgün edildi.

 

 

1032 KIŞI İŞTEN ATILDI

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu’nun beş yıl yönettiği Beylikdüzü öncelikle edinmek üzere Sarıyer, Maltepe ile Kartal’da toplam 1032 kişinin, CHP’li başkanlar göreve başlar başlamaz işlerine son verildi. 2009 ile 2014 lokal seçimlerinde CHP’nin eline geçen Sarıyer belediyesinde 290 kişi, Maltepe Belediyesinde 300 kişi, Beylikdüzü Belediyesinde 242 kişi, Kartal belediyesinde ise 100 kişi işten çıkartıldı.

 

GÖZLER ÖNÜNE SERDİ

Star’ın ulaştığı Sarıyer Belediyesi Personel Müdürlüğünü fişleme belgeleri ise CHP’li belediyelerdeki skandalı tüm çıplaklığı ile gözler önüne seriyor. CHP’li Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç yönetimini devralmasından daha sonra personel listesi üstünde ince bir fişleme çalışması yaptığı öğrenildi.

AK PARTİLİ İSE SÜRÜLSÜN

Ad isim belirlenen personel listelerinde kimin hangi görevde olduğu hangi partiye yakın olduğu ve hakkında yapılacak yaptırımlara karar verildiği görülüyor. Belirlenen isimlerin karşısına ‘AK Partili’, ‘CHP’li’ ya da ‘zararsız’ notu düşülen personeller için ‘tehlikeli’, ‘kalsın’ ya da ‘sürülsün’ ibareleriyle personel hakkında yapılacak yaptırımlar belirli. Yalnızca AK Partili  olduğu gerekçesiyle karşısına ‘çok tehlikeli’ ibaresi konularak belirtilmiş isimlerin ne nesil bir tehlike unsuru barındırdığı veya neden güvenli olmayan olduğu ise belirtilmemiş. Fişlemelerin bir kısmını belirten belgelerdeki isimlere ne olduğu ise bilinmiyor.

YENIDEN AYNI TAKTİĞİ KULLANIYOR

Seçim öncesi belediye personellerine bir bir mesaj gönderen eski Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu göreve gelince ilk kez mesaj gönderdikleri kişileri işten attı.İmamoğlu önümüzdeki seçim içinde yine benzer mesajları paylaşmaya başladı.

242 KİŞİYİ EKMEĞİNDEN ETTİ

2014’te yerel seçimlerinde Beylikdüzü Belediye başkanı seçilen CHP’li Ekrem İmamoğlu ise 242 kişinin işine son verdi. İmamoğlu’nun işten çıkarttığı personellere ise seçilmeden önce yelken direği mesaj attığı ve mesajda, “Kıymetli mesai arkadaşım, 30 martta seçilirsem seninle birlikte çalışmaya devam edeceğim. Hem işini koruyacaksın ayrıca de emeğin ve emekçinin değerini haberdar olan bir belediye başkanıyla çalışacaksın” ifadeleri kullanmıştı.

ÇIKARILAN 56 KIŞI DAVA AÇTI

Seçilmeden önce birlikte çalışmaya devam edeceğiz diyerek personelin oyunu bölge İmamoğlu seçilir seçilmez kendisine oy veren personelleri ekmeğinden ederek mağdur etti. İşten çıkartılan 56’sı da yapılan zulme itiraz ederek işe iade davası açtı. Açtıkları davaları şampiyon personellerin tamamı mahkeme emri ile işe iade edildi. sonra hileli yere işlerinden edilen personeller ikinci bir adım atarak İmamoğlu’nun yönettiği belediyeyi tazminata mahkum etti.

BANKAMATİK MEMURLARI

2009 yerel seçimlerinde CHP’nin yönetimine geçen bir öteki ilçe ise Kartal oldu. Kartal’da koltuğa oturan CHP’li Başkan Altınok Öz’ün ilk icraatı 100 ailenin ekmeğiyle oynamak oldu. CHP’li idare o dönem 700 olan belediye personelinden 100’ünün işine son verdi. Daha sonraki süreçte ise personel sayısı 2 bin 600’e çıkarıldı. Skandal bununla da bitmiyor. 2600 personelin 200’ünün ise belediyeye gelmediği hiç görevleri olmadığı oysa her ay düzenli maaş bağlanan bankamatik memuru oldukları iddia ediliyor. Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç da 300 kişiyi işten çıkardı.

FİŞLENENLER VE AYNI MESAJ

2009 ile 2014 lokal seçimlerinden sonradan CHP’nin eline geçen belediyelerde bin 32 kişi işten çıkarıldı. İşte Sarıyer Belediyesi Personel Müdürlüğü’nün fişleme belgeleri.

Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü’ne başkan seçilmeden önce, işten çıkarttığı personellere birlikte çalışacaklarına dair mesaj attığı ve seçildikten sonra ise işten çıkarttığı ortaya çıktı.

Kemal Gümüş / Star Gazetesi

6 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

%d blogcu bunu beğendi: