Açıkladı! G.Saray mahkemeye gidiyor…

  Güncel Haberler    25 Mart 2019
Yorum Yok

Açıkladı! G.Saray mahkemeye gidiyor...

Galatasaray Kulübünün yıllık alışılmış parasal genel kurulunda, başkan Mustafa Cengiz ve yönetiminin ikinci dönem faaliyetleri parasal yönden ibra edilirken, yönetimle ilgili yönden ibra edilmedi. Galatasaray’da “gerekli tercih” kararı ile sonuçlanan mali genel kurulunun ardındaki başkan Mustafa Cengiz basın mensuplarının karşısına çıktı. Cengiz, yasal olarak gerekli hamleleri yapacaklarını belirterek mahkemeye gideceklerini söyledi.

Cengiz, şampiyonluk yolunda bu tartışmaların hatalı olduğunu belirtirken, “Cumartesi günü kamuoyunda ve Galatasarayımızda çok tartışma yaratan bir genel kurulu tamamlamış bulunuyoruz. Başlangıcında huzur ve tamlık içinde başlayan genel kurulumuzun aynı şekilde devam ederek bu tartışmalara mahal vermeyecek şekilde neticelenmesini arzu ederdik, lakin maalesef öyle olmadı. Yönetimimiz boyunca parasal anlamda genel kurul üyelerimizin de tasvip ettiği yadsınamayacak başarılara imza attık. Bu finansal başarıların arkasında yapılan idari reformların olduğuna hiç şüphe yoktur. Camiamız için fazla önemli olan parasal başarının sürdürülebilmesi için kritik öneme sahip şampiyonluklara yürüdüğümüz bu süreçte bu tartışmaların camiamıza vereceği olası zararların bilinciyle tüm kamuoyuna itidal çağrısı yapıyorum. Yarattığımız sinerjinin, bu doğrultuda yönlendirilmesini rica ediyorum” ifadelerini kullandı.

“BİZ GÖREVİMİZİN BAŞINDAYIZ, HUKUKI MÜCADELEYİ VERECEĞİZ”

Genel kurulun kararını mahkemeye taşıyacaklarını söyleyen Mustafa Cengiz, “Bu bağlamda, Galatasaray Spor Kulübü Başkanı olarak ben, bana oy veren, vermeyen herkesin başkanıyım. Bu lahza itibarıyla, Galatasaray’ın ulu menfaatleri ve Galatasaray’ın korunması adına gereken her şeyin yapılacağından camiamızın hiçbir endişesi olmasın. Her türlü önlem alınacaktır. Biz görevimizin başındayız. Son genel kurulda hileli ve ihtilaflı kararlara karşısında yasal mücadelemize bütün alanlarda girişecek ve sürdüreceğiz. Bütün Galatasaraylılar müsterih olsun, emanetiniz belirli ellerdedir” dedi.

 

 

“BEKNAZ’IN HAREKETİ DE İBRA EDİLMEMİŞTİR”

Mustafa Cengiz, U14 takımı futbolcusu Beknaz Almazbekov’un fair play davranışını izletip; “Hileli kazanılan penaltıyı dışarı atan zihniyet de ibra edilmemiştir” dedi ve toplantıyı noktaladı.

 

 

Mustafa Cengiz’in video izletildikten sonraki açıklaması şu şekilde:

“Yönetimsel olarak ibra edilmediğimiz yöneticilik bütünü içinde bu eğitim de var. İşte idari olarak da Galatasaray kültürü bu. Bir anlamda bu hareket de yönetimle ilgili anlamda ibra edilmedi. Akademideki teknik heyetimize sevgi ve saygılarımı iletiyorum, teşekkür ediyorum”

5 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

%d blogcu bunu beğendi: