ABD, İsrail ve Suudi Arabistan’a ortak tehdit! Planlarımız var

  Güncel Haberler    19 Şubat 2019
Yorum Yok

ABD, İsrail ve Suudi Arabistan'a ortak tehdit! Planlarımız var

İran Devir Muhafızları Ordusu Genel Komutan Yardımcısı Hüseyin Selami, ABD, İsrail ve Suudi Arabistan’ı ülkenin güneydoğusunda 27 askerin öldüğü terör saldırısından sorumlu tutarak, “dünya süper güçlerini yenilgiye uğratmak için planlarının” olduğunu ileri sürdü.

 

 

Başkent Tahran’da Sistan-Beluçistan eyaletindeki terör saldırısında hayatını kaybeden 27 asker için düzenlenen kutlama programında konuşan Selami, ABD, İsrail ve Suudi Arabistan’a sert eleştiriler yöneltti.

İran’daki terör saldırısının ufak çaplı olmadığını ve “küresel bazda hazırlanan güvenli olmayan bir stratejiye” göre gerçekleştirildiğini savunan Selami, “Savaşçılarımız ABD, İsrail ve bölgedeki Arap hükümetleri üçlüsüne karşı uğraş ediyor” görüşlerini paylaştı.

 

 

Saldırıda hayatını kaybeden askerlerin intikamını almak için zorunlu planlamaları yaptıklarını aktaran Selami, şu iddiada bulundu: “Dünya süper güçlerini yenilgiye uğratmak için planımız var. Savaşımız sadece bir nokta ile sınırlı kalmayacak, çünkü teröristleri sayısal açıdan ele almıyoruz.”

KAYNAK: AA
10 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.