2017 kripto paraların yılı oldu

  İnternet, Teknoloji    16 Ocak 2019
Yorum Yok

2017 kripto paraların yılı oldu

Bankacılık Düzenleme ve Yoklama Kurumu (BDDK) vasıta kredilendirmede eşik değeri 50 bin liradan 100 bin liraya yükseltti.

Bankaların Kredi İşlemlerine İlişkin Yönetmelikte yapılan değişiklikle kredilendirme oranlarını belirleyen yeni eşik değerler, Eylül’de paylaşılan eskiz düzenlemenin de 10 bin lira üzerinde.

Buna tarafından tüketicilere, binek araç edinimi nedeniyle kullandırılacak vasıta kredilerinde ve taşıt teminatlı kredilerde ya da yapılacak  mali kiralama işlemlerinde, kredi tutarının taşıtın değerine oranı taşıtın nihai fatura değeri 100 bin Türk Lirası ve altında olanlar için yüzde 70’i aşamayacak. Bu oran, nihai fatura değeri 100 bin Türk Lirasını aşan binek araçlarda, bedelin 100 bin Türk Lirasına kadar olan kısmı için yüzde 70, 100 bin Türk Lirasının üstünde olan kısım için yüzde 50 olarak uygulanacak.

Daha önce bu değerler 50 bin lira olarak belirlenmişti. 2013’deri önce ise tüketiciler oto fiyatının yüzde 80’ine kadar kredi kullanıp, 60 avuç içi kadar taksit yapabiliyordu.

İkinci el binek araçlarda taşıtın değerinin tespitinde kasko değeri alınacak.

3 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

%d blogcu bunu beğendi: