Blog

1.5 Milyon Adelie Pengueninden Oluşan Koloni Keşfedildi

  Blog    2 Ocak 2019
Yorum Yok

1.5 Milyon Adelie Pengueninden Oluşan Koloni Keşfedildi

Nefesten kimlik analizi, boşanma öncesi aracılık, empatiye misafir etme ve “Yanlış hiddet kontrolü şiddet doğuruyor” gibi projeleriyle seminerler veren Stratejist ve Çözümleme uzmanı Taner Akkuş; “Beyin resetleme” isimli projesi ile yeniden Türkiye’de bir ilke imza attı.

Hatırlamamak istediğimiz yaşanmış ve istenmeyen kötü anılarımız beynimizin hafızasından artık silinebilecek.

“BEĞENILMEYEN HATIRALAR SİLİNEBİLECEK”

Hafızamızda kayıtlı olan ve hatırlandığında da bizleri olumsuz yönde etkileyen kötü hatıralar, yeni düşüncelerle yer değiştirilerek beynimizin resetlenebileceğini ifade eden Akkuş, “ Kötü biten ayrılık ve ortaklıklar, düşmanlık ve pişmanlıklar, kişisel ihtiraslar ve aklımıza her geldiğinde psikolojik olarak zihnimizi meşgul ederek hasar veren negatif hatıralardan artık kurtulabilinecek. 

Tıp olarak TMS (Transkranial Manyetik Stimülasyon) vurumları, EMDR terapi teknikleri, hipnoz uygulamaları ve şok dalgaları gibi bir takım yöntemler ile resetleme işlemi olsa da, bunlar travmatik ve yakın tarihte yaşanan acı anılara karşın bir müdahaledir oysa. Doğal ve tabii yöntemlerle kişinin kendi çabası ile kendi kendine terapi uygulaması da içsel anlamda daha içten bir yol olduğu görülebilecek” dedi.

“BÜTÜN NEGATIF DÜŞÜNCELERDEN KURTULARAK BEYNİMİZ YENİLENECEK”
 
Akkuş, “Nöronal ağlar ile beyin belleğinde açıklanmış (hatıra formatı) bulunan negatif fikirler ve yaşanmış kötü hatıralar silinerek beynimiz boşaltılabilecek. Açılan anlamsız (akıl) alanlara da, stratejik beş (5) usul üzerinden yeni hatıralar ile yer değiştirilecek. Bu Nedenle unutulmak istenilen tüm negatif düşüncelerden kurtularak beynimiz yenilenecek” şeklinde konuştu.

Her bir metodun kendi içinde tekniksel başvuru formu olduğunu söyleyen Akkuş, uygulamalı o’ beş (5) metodu şöyle sıraladı;

1) Size hatalı yapanları af metodu

Dolandırılma, Kandırılma, İftiraya uğrama, Güya yolda bırakılma, Dedikoduya maruz kalma, Hasetlenilme, Kıskanılma, Ağız Dalaşı etme gibi vb. tarafımıza karşın yapıldığına inandığımız yanlışları affederek, aklımızda bizi kesintisiz meşgul eden kin, garez, hiddet ve sinirsel olgular ile beyin mekanizmasına gönderilen olumsuz sinyalleri durdurmak.

2) Kusurlarımızdan ders alma metodu

Başarısız stratejiler, Yanlış kararlar, Kötü söz söyleme, Kötüleme atma, Kötü huylarımızla yüzleşme, Şiddet ve suça eğilim gibi vb. negatif davranışlarımızdan vazgeçerek sergilediğimiz bu kusurlardan ders edinmek suretiyle, yeniden yapmamak üzere kendimize söz belirlemek.

3) Zaaflarımızla yüzleşme metodu

Uyuşturucu uygulamak, Paraya düşkünlük, Makam hırsı, kandırmak, Narsistlik, Egoistlik, Hırsızlık, Tutku, Kibir, Riya Şaşaa gibi zaaflar defalarca toplumda ki saygıdeğer kişiliğimizi düşürerek bizleri zor durumda bırakır. böylece toplum içinde laf sahipliliği ve saygınlığımızı kaybetme endişesi ile beynimizi kemirerek meşgul eden tüm “vicdani muhasebe” ile “kendini ayıplama” mücadelesinden kurtulmak.

4) Tehlikesiz yiyecek ve ruhsal beslenme metodu

Güvenilmez ve helal olmayan yiyecekleri yememe, GDO’larıyla oynanmış gıdalardan uzak durma, Günahları görme ve pişmanlık etme (zihinsel anlaşma), Kuran okuma ve dinleme (rahatlık ile yenilenme), Yufka Yürekli olma (yeni düşüncelere karar verme), Deniz dalgası seyretme/dinleme (düşünceleri bulgu), Ney dinletisi (düşünceleri görme), Kitap okuma (yeni bilgiler edinme), Gündemi takip etmek (yeni fikirler depolama), Hayvan sevgisi (şükür mekanizmasını çalıştırma) Refah evi, hasta ve aile büyüklerimizi ziyaret etme gibi durumlarla da içsel ve manevi duygularımızı tedavi ederek, ruhsal ferahlılık üzerinden beynimizi rahatlatmak.

5) Alternatif tıp metodu

Nefes alma teknikleri (kullanım), Hacamat tedavisi (her sene), Temiz oksijen (doğa gezileri), Spor ve değişik kültürel faaliyetler gibi vb. eylemler ile düzenli olarak beynimizi dinç yakalamak.
 
Uygulamalı (Ücretsiz) Seminerler dizisi

Ülke genelinde beyin resetlemenin (metotsal doktrin) dürüst şekilde yapılmasına ilişkin ücretsiz seminerler dizisine başlayacaklarını gösteren Akkuş, birincil eğitimin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çanakkale İl Müdürü Ersin Fırat ev sahipliğinde, uygulamalı tekniklerle psikolog eşliğinde başlayacağını bildirdi.

30 okunma

Etiketler : , , , ,

  Benzer Yazılar


  Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, yazı hakkındaki düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.